Kiralama Koşulları

Depozit ( Kredi Kartı Kullanımı )

En az kiralama süresi hafta içi 48 saat ( 2.gün) hafta sonu 3 gündür.

Araç kiralayabilmek için sürücü belgesi ve kiralama yaşı sınırlamaları nelerdir?

Araç kiralayan müşterilerimizden kiralama esnasında kendi adlarına düzenlenmiş bir kredi kartına sahip olmaları istenmektedir. Bu kredi kartından, kiraladıkları aracın grubuna göre değişmekle birlikte 500 – 1000 TL tutarında bir ön provizyon bloke edilebilir veya araç dönüşünde iade edilmek üzere500 – 1000 TL depozito bırakılabilir.

Ehliyet Süresi

Tüm araçlar için en az 3 yıllık ehliyete sahip olmanız gerekmektedir.En az 23 yaşın da olması gerekmektedir.

HGS

Köprü ve ücretli otoyol geçişleri için tüm araçlarımızda hgs mevcuttur. Müşteri hgs kullanımı için geçiş ücreti dışında günlük kdv dahil 5 tl,en fazla kdv dahil 20 tl hizmet ücreti öder. Yeni hizmete giren otoyollar hgs geçiş sistemi dışında olup geçiş esnasında müşteri tafafından gişeye ödenir.

Yakıt

Araçlarımızın yakıt seviyesi kira sözleşmesine işlenmektedir. Alış yakıt seviyesi ile teslim yakıt seviyesi arasındaki yakıt farkı % 25 servis ücreti de eklenerek kiralayandan talep edilecektir. Dilerseniz aracınızı dolu depo alıp km başına ödeyeceginiz( araç sınıfı ve modeline göre degişkenlik gösterir) tutarla aracımızı kullanabilir, kira bitiminde yaptıgınız km’ye göre ödeme yapabilirsiniz.

Fiyat

Tüm fiyatlara Muafiyetli Kaza Sigortası (CDW) dahil değildir, %18 KDV dahil değildir. Muafiyetli Kaza Sigortası çarpışma halindeki hasarları kapsar. Sigorta şartlarının yerine getirilmesi halinde, çarpışma sonucu oluşan hasarın, araç sınıfına göre 500-1000 TL`lik kısmı müşteriye ait olmak üzere, hasarı tazmin eder. Bu sigorta çarpışma halinde olmayan (park yeri, lastik cam far) hasarları kapsamaz. Araçlarımız günlük km sınırlıdır.Aylık kiralamalarda toplam 3000 km ile sınırlandırılır.Aşım durumunda aşılan km*0,60 krş tahsil edilir.

Kasko

Olası bir kaza durumunda maddi hasar tespit tutanağının eksiksiz bir biçimde doldurulması, kazaya karışan diğer tarafın/tarafların belgelerinin eksiksiz bir şekilde alınmış olması ve belgelerin ofislerimizden herhangi birine 48 saat içinde ulaştırılması gerekmektedir.

Ek Gün – Ek Saat Uygulaması

Kiralama süresi 24 saat’tir. Aşım durumunda ek saat uygulamamız yoktur, 1 ek gün bedeli tahsil edilir.

DİKKAT !!

Aşağıdaki hallerde oluşacak zararlar sigorta kapsamı dışında kalacaktır:Aracın kira kontratı üzerinde ismi yazılı kişilerden başkasına kullandırılması,
Aracın normal kullanım koşulları dışında kullanılması (aracın yüksek motor harareti ile kullanılması, kötü yol şartları veya patlak lastik üzerinde yürünmesi ve benzeri diğer durumlar),Aracın trafik kurallarına uyulmadan kullanılması (yasal hız sınırlarının aşılması, kırmızı ışıkta geçilmesi ve benzeri diğer ihlaller),
Aracın alkol veya uyuşturucu madde etkisi altında kullanılması,
Araçta taşınan bir yükün hasara veya kazaya sebep olması,
Aracın dikkatsiz ve tedbir alınmaksızın kullanılması (yağışlı havalarda yol şartlarına göre hız ayarlamasının yapılmaması, öndeki aracın en az emniyet mesafesinden takip edilmemesi ve benzeri diğer kullanımlar),
Meydana gelmiş bir kazanın veya çalınma durumunun anında müşteriye verilecek olan irtibat telefonlarına bildirilmemesi, kiralık aracın kaza yerinde terk edilmesi (doktor raporu ile saptanmış engelleyici bir durum olması durumu hariç),
Meydana gelen bir kazada ilgili makamlardan 48 saat içerisinde gerekli raporların (trafik ve alkol raporu) alınmaması,
Aracın çalınması durumunda orijinal anahtarının teslim edilememesi,
Onay alınmaksızın ve kira süresinin bitmesine rağmen aracın teslim edilmemesi,
Aracın içerisinde taşınan yüklerden ötürü araçta veya karşı tarafta bir hasar oluşması,
Lastik, cam veya farda hasar meydana gelen hasarlar Muafiyetli Kaza Sigortası içerisine dahil değildir. Bu sigorta ayrıca satın alınabilir. (Günlük 8 TL)
3. şahıslara verilen hasardan doğacak maddi tazminat tutarları, mecburi mali mesuliyet sigortası teminatı kapsamında teminat altındadır. Teminat sınırları dışında kalan tutarlar için müşteri kendisi sorumludur.

Rezervasyon Şartları

Sitemizden yapacağınız rezervasyonlar; ön rezervasyon talebi olarak değerlendirilecek olup, rezervasyonun kesinleştirilmesi için gün içinde satış danışmanlarımız tarafından vermiş olduğunuz telefon numarasına ya da mail adresinize dönüş yapılacaktır.

İnternet sitemiz aracılığıyla yapmış olduğunuz rezervasyonlar aşağıdaki şartlar ile geçerlidir: Yapmış olduğunuz rezervasyon koşullarının değiştirilmesi talebi halinde ( dönüş tarihinin önce veya sonraya alınması, dönüş istasyonunun değişmesi, araç grubunun değiştirilmesi, kontrata ilave sürücü eklenmesi talebi ) talep karşılanamayacağı gibi, karşılanması halinde de ek bir ücret talep edilmesi veya kiralama bedelinde bir indirim yapılamaması durumu ortaya çıkabilir.

Rezervasyon yoğunluğu olan dönemlerde araç kiralama bedelinin tamamı veya bir kısmı rezervasyon esnasında “mail order” veya “hesaba havale” yöntemlerinden birisi ile talep edilebilir. Kiralama esnasında kira kontratı imzalatılacaktır.

Sık yapılan bir uygulama olmamasına rağmen yapmış olduğunuz rezervasyondaki seçilen araç marka ve modeli eşdeğer bir araç ile değiştirilebilir. Yolculuklarınızda bir sorun ile karşılaşılmaması için tüm tedbirler alınmış olmasına rağmen olası bir ihtiyaç halinde size bildirilecek olan irtibat telefonlarını arayınız.

Kesin rezervasyon yaptırmanızı takiben rezervasyon departmanımız tarafından aranacak veya bir mesaj alacaksınız. Ödemenizi, kredi kartınızdan “mail order” veya “hesaba havale” ile rezervasyon aşamasında veya aracı teslim alırken kredi kartı ile veya nakit olarak ödeyebilirsiniz. Nakit ödeme yapılsa dahi kredi kartınızdan kiraladığınız araç grubuna göre değişmekle birlikte 500 – 1000 TL tutarında bir ön provizyon bloke edilebilir.